Game day! #WorldCup #Spain2014 #uzLietuva Mums reikia jūsų palaikymo!!!

Martynas Pocius @ltumarty

#GameDay! The FIBA World Championships are finally here. #Lietuva

Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ žurnalistas Las Palme

Pirmą kartą tarptautinėse krepšinio varžybose išgirdau pilnai atliekamą Lietuvos himną – visus keturis posmus. Paskutinės dvi himno eilutės Gran Kanarijos arenoje nuskambėjo įspūdingai – rinktinę čia palaiko apie du tūkstančius triukšmingų sirgalių iš Lietuvos.

0:0, 1 min.: Lietuvos rinktinės starto penketas: Jonas Valančiūnas, Renaldas Seibutis, Šarūnas Vasiliauskas, Donatas Motiejūnas, Šarūnas Vasiliauskas.
0:0, 1 min.: Ginčo kamuolį laimi lietuviai.
3:0, 1 min.: Franciso Cruzas meksikiečių taškų sąskaitą atidaro taikliu tolimu metimu.
3:2, 1 min.: Jonas Valančiūnas pelno du taškus iš po krepšio.
5:2, 2 min.: Francisco Cruzas įveikia Donato Motiejūno gynybą ir pataiko dvitaškį.
5:4, 3 min.: Jonas Valančiūnas atsako taikliu dvitaškiu.
5:6, 4 min.: Šarūnas Vasiliauskas pelno taškus iš varžovo baudos aikštelės.
7:6, 4 min.: Jorge Gutierrezas sugrąžina pranašumą Meksikos rinktinei.
9:6, 5 min.: Savo taškų sąskaitą atidaro meksikiečių lyderis Gustavo Ayonas.
9:8, 5 min.: Jonas Mačiulis pelno taškus.
11:8, 6 min.: Francisco Cruzas toliau varo į neviltį lietuvius.
11:10, 6 min.: Jonas Valančiūnas atsako taikliu dvitaškiu.
11:13, 7 min.: Jonas Mačiulis smeigia pirmąjį lietuvių tolimą metimą.
13:13, 7 min.: Gustavo Ayonas lygina rezultatą.
13:14, 7 min.: Jonas Mačiulis pataiko vieną baudą iš dviejų.
16:14, 7 min.: Francisco Cruzas smeigia tritaškį. Jo sąskaitoje – jau 10 taškų.
18:14, 8 min.: Adrianas Zamora padvigubina Meksikos krepšininkų pranašumą.
20:14, 9 min.: Adrianas Zamora pataiko iš vidutinio nuotolio.
20:16, 9 min.: Paulius Jankūnas realizuoja baudų metimus.
23:16, 10 min.: Jorge Gutierrezas smeigia tolimą metimą.
25:18, 10 min.: Jonas Mačiulis ir Francisco Cruzas apsikeičia taškais.
25:19, 10 min.: Jonas Mačiulis pataiko vieną baudą iš dviejų.
27:19, 10 min.: Jorge Gutierrezas pelno dvitaškį.
27:22, 10 min.: Pirmąjį kėlinį aidint sirenai tolimu metimu užbaigia Darjušas Lavrinovičius.

Meksikos rinktinė: Francisco Cruzas 12 (5/7 metimų), Jorge Gutierrezas 7.

Lietuvos rinktinė: Jonas Mačiulis 8 (2 kld.), Jonas Valančiūnas 7, Darjušas Lavrinovičius 3, Šarūnas Vasiliauskas 2, Paulius Jankūnas 2.

29:22, 11 min.: Jorge Gutierrezas taikliu dvitaškiu atidaro antrąjį kėlinį.
29:26, 12 min.: Paulius Jankūnas ir Darjušas Lavrinovičius pelno keturis taškus paeiliui.
32:26, 13 min.: Francisco Cruzas pataiko trečią tritaškį į lietuvių krepšį.
32:29, 13 min.: Simas Jasaitis taikliu tolimu metimu dvigubai sumažina lietuvių deficitą.
34:32, 14 min.: Jorge Gutierrezas pataiko dvitaškį, Darjušas Lavrinovičius atsako tritaškiu.
36:32, 15 min.: Romanas Martinezas pelno taškus iš po krepšio.
36:35, 16 min.: Adas Juškevičius smeigia tolimą metimą.
39:35, 16 min.: Hectoras Hernandezas atsako taikliu tritaškiu.
39:37, 16 min.: Donatas Motiejūnas mažina lietuvių atsilikimą perpus.
41:37, 17 min.: Orlando Mendezas realizuoja baudų metimus.
41:39, 18 min.: Renaldas Seibutis perima kamuolį ir greitoje atakoje pelno taškus.
41:41, 18 min.: Donatas Motiejūnas pelno du taškus su pražanga.
41:44, 19 min.: Simas Jasaitis smeigia tolimą metimą ir išveda lietuvius į priekį.
41:45, 20 min.: Darjušas Lavrinovičius pataiko vieną baudą iš dviejų.

Meksikos rinktinė: Francisco Cruzas 15 (6/10 metimų), Jorge Gutierrezas 11.

Lietuvos rinktinė: Darjušas Lavrinovičius 9, Jonas Mačiulis 8, Jonas Valančiūnas 7, Simas Jasaitis 6, Paulius Jankūnas 4, Donatas Motiejūnas 4, Adas Juškevičius 3, Renaldas Seibutis 2, Šarūnas Vasiliauskas 2.

Kaip pašėlę taškus rinkę meksikiečiai per 17 minučių surinko 41, tačiau sustojo per paskutines 3 minutes. Lietuviai tuo pasinaudojo, spurtavo 8:0 ir perėmė iniciatyvą.

Lietuvių gretose įžaidėjo pareigas per pirmus du kėlinius dalijosi trys krepšininkai: Vasiliauskas (8 min.), Juškevičius (8 min.) ir Seibutis, žaidęs tiek įžaidėju, tiek atakuojančiu gynėju.

Sėkmingai dvikovą pradėjęs ir 7 taškus per 8 minutes pelnęs Valančiūnas gavo dvi pražangas ir antrame kėlinyje net nepakilo nuo atsarginių suolo.

43:45, 21 min.: Marco Ramosas pelno taškus iš po krepšio.
45:45, 21 min.: Hectoras Hernandezas lygina rezultatą.
47:47, 22 min.: Jonas Valančiūnas ir Gustavo Ayonas apsikeičia taškais.
49:47, 23 min.: Francisco Garcia pataiko iš po krepšio.
51:47, 24 min.: Jorge Gutierrezas greitoje atakoje pelno taškus.
51:50, 25 min.: Jonas Mačiulis po puolime atkovoto kamuolio smeigia tolimą metimą.
51:53, 25 min.: Jonas Mačiulis pataiko dar vieną tritaškį.
53:55, 26 min.: Adas Juškevičius ir Marco Ramosas apsikeičia taškais.
53:57, 27 min.: Donatas Motiejūnas pelno lengvus taškus po Jono Valančiūno rezultatyvaus perdavimo.
53:59, 28 min.: Renaldas Seibutis prasiveržia į varžovų baudos aikštelę ir pelno taškus.
53:62, 29 min.: Adas Juškevičius smeigia tolimą metimą. Meksikos rinktinė prašo minutės pertraukėlės.
53:64, 29 min.: Lietuviai perima kamuolį, o greitą ataką galingu dėjimu užbaigia Donatas Motiejūnas. Jono Kazlausko auklėtiniai pirmąsyk įgija dviženklę persvarą.
53:66, 30 min.: Varžovų gynybą įveikęs Donatas Motiejūnas nieko netrukdomas dar kartą sudrebina krepšį galingu dėjimu.

Meksikos rinktinė: Francisco Cruzas 17 (7/14 metimų), Jorge Gutierrezas 13.

Lietuvos rinktinė: Jonas Mačiulis 14, Donatas Motiejūnas 10, Jonas Valančiūnas 9, Darjušas Lavrinovičius 9, Adas Juškevičius 8, Simas Jasaitis 7, Renaldas Seibutis 4, Paulius Jankūnas 4, Šarūnas Vasiliauskas 2.

Trečią kėlinį pradėjo Vasiliauskas ir pirmoje mačo dalyje nežaidęs Kuzminskas ir Kazlauskas greitai turėjo pasigailėti šio sprendimo – meksikiečių puolimas vėl įsibėgėjo (51:47). Kai šie krepšininkai buvo pakeisti, ant suolo atsisėdo ir Valančiūnas, o rinktinė, vedama Juškevičiaus, Seibučio ir Motiejūno, ketvirtį pabaigė spurtu 20:2.

55:67, 31 min.: Puolime kamuolį atkovojęs Gustavo Ayonas pelno taškus.
55:70, 31 min.: Donatas Motiejūnas smeigia tolimą metimą ir didina lietuvių persvarą iki 15 taškų.
57:72, 32 min.: Adamas Parada ir Jonas Valančiūnas apsikeičia taškais.
59:74, 33 min.: Donatas Motiejūnas ir Adamas Parada apsikeičia taikliais dvitaškiais.
59:76, 33 min.: Jonas Valančiūnas pataiso komandos draugo metimą.
61:76, 34 min.: Gustavo Ayonas pelno du taškus.
63:76, 34 min.: Francisco Cruzas pataiko dvitaškį ir priverčia Joną Kazlauską prašyti minutės pertraukėlės.
65:76, 35 min.: Paulas Stollas perima kamuolį bei pelno lengvus taškus.
65:78, 35 min.: Jonas Valančiūnas įveikia varžovo gynybą ir pataiko dvitaškį iš po krepšio.
68:78, 35 min.: Paulas Stollas smeigia tritaškį.
68:80, 36 min.: Jonas Mačiulis perima kamuolį ir pelno taškus iš po krepšio.
70:80, 38 min.: Francisco Cruzas įveikia Simo Jasaičio gynybą bei pataiko dvitaškį.
70:82, 38 min.: Jonas Valančiūnas įspūdingu dėjimu drebina varžovų krepšį.
72:84, 39 min.: Gustavo Ayonas ir Simas Jasaitis apsikeičia taikliais metimais.
74:84, 40 min.: Paulas Stollas mažina meksikiečių atsilikimą iki dešimties taškų.
74:87, 40 min.: Jonas Mačiulis besibaigiant kėlinio laikui pataiko iš toli.

Meksikos rinktinė: Francisco Cruzas 21 (9/17 metimų), Jorge Gutierrezas 13, Gustavo Ayonas 12, Paulas Stollas 7.

Lietuvos rinktinė: Jonas Mačiulis 19, Jonas Valančiūnas 17, Donatas Motiejūnas 15, Simas Jasaitis 9, Darjušas Lavrinovičius 9, Adas Juškevičius 8 (3 kld.), Renaldas Seibutis 4, Paulius Jankūnas 4, Šarūnas Vasiliauskas 2.