Rungtynių eiga

Sirgaliai renkasi į areną:

Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ žurnalistas Barselonoje

Priešingai nei slovėnai, vakar visi susibūrę vienoje tribūnoje, Lietuvos rinktinės fanai išsibarstę po visą „Palau San Jordi“ areną. Triukšmingiausi sirgaliai, Tomo Balaišio-Sėklos suburti fanai, įsikūrė už vieno iš krepšių. Dar po kelis šimtus fanų išsidėstę tribūnose abejose aikštės pusėse. Iš viso lietuvius Barselonoje palaikys iki 1000 sirgalių.

Žaidėjų pristatyme dalyvavo ir Mantas Kalnietis. Jis sumušė rankomis su visais rinktinės krepšininkais ir po to kartu su kitu rinktinės personalu užėmė vietą aikštelės gale.

Lietuvos rinktinės starto penketas: Jonas Valančiūnas, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Adas Juškevičius, Renaldas Seibutis.

0:0, 1 min.: Ginčo kamuolį laimi lietuviai.
0:1, 1 min.: Donatas Motiejūnas pataiko vieną baudą iš dviejų.
0:3, 2 min.: Donatas Motiejūnas pelno taškus iš po krepšio.
0:5, 2 min.: Jonas Valančiūnas kala kamuolį iš viršaus.
2:7, 2 min.: Tai Websteris ir Renaldas Seibutis apsikeičia taškais.
4:7, 3 min.: Tai Websteris pataiko iš vidutinio nuotolio.
5:7, 4 min.: Mika Vukona Donato Motiejūno pražangą verčia vienu tašku.
5:8, 4 min.: Donatas Motiejūnas pataiko vieną baudą. Dėl kamuolio kovojusiam Jonui Mačiuliui varžovas prakirto antakį.

Dėl kamuolio kovojęs Jonas Mačiulis patyrė sužeidimą. Varžovas pirštu kabino lietuvio antakį ir Mačiulis paplūdo kraujais. Netrukus jis kartu su gydytoju Rimtautu Gudu išėjo į rūbinę.

5:10, 6 min.: Jonas Valančiūnas realizuoja baudų metimus.
5:12, 6 min.: Jonas Valančiūnas dar sykį dėjimu iš viršaus sudrebina varžovų krepšį.
7:12, 7 min.: Corey Websteris atsako taikliu dvitaškiu.
7:17, 7 min.: Šarūnas Vasiliauskas smeigia tritaškį, Paulius Jankūnas prideda dvitaškį ir lietuviai įgija dviženklę persvarą. Zelandai prašo minutės pertraukėlės.
7:20, 9 min.: Aikštelę pasirodęs Darjušas Lavrinovičius pataiko iš toli.
9:20, 9 min.: Corey Websteris pelno dvitaškį.
9:23, 10 min.: Savo taškų sąskaitą taikliu tritaškiu atidaro ir Martynas Pocius.

Naujosios Zelandijos rinktinė: Tai Websteris 4, Corey Websteris 4, Mika Vukona 1.

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 6 (6 atk. kam.), Donatas Motiejūnas 4, Martynas Pocius 3, Darjušas Lavrinovičius 3, Šarūnas Vasiliauskas 3, Paulius Jankūnas 2, Renaldas Seibutis 2.

Geriausias rinktinės pirmasis kėlinys pasaulio čempionate? Lietuviai pirmą kartą per pirmas 10 minučių varžovams neleido įmesti nė 10 taškų. Geriausias rezultatas iki šiol buvo 19 taškų, kuriuos mūsiškiams per pirmą kėlinį įmetė Pietų Korėjos atstovai.

12:26, 11 min.: Isaacas Fotu ir Martynas Pocius apsikeičia taikliais tolimais metimais.
14:26, 13 min.: Corey Websteris pelno dvitaškį.
14:28, 13 min.: Dviem taškais atsako Adas Juškevičius.
17:28, 13 min.: Corey Websteris smeigia tritaškį.
19:28, 14 min.: Isaacas Fotu pelno du taškus su Ado Juškevičiaus pražanga. Baudos metimas skrieja pro šalį.
21:30, 15 min.: Benny Anthony ir Renaldas Seibutis apsikeičia taikliais dvitaškiais.
21:32, 15 min.: Jonas Valančiūnas antruoju šansu pelno taškus ir sugrąžina lietuviams dviženklę persvarą.
21:34, 16 min.: Jonas Valančiūnas įveikia varžovo gynybą ir pelno 10-ąjį tašką.
21:36, 17 min.: Donatas Motiejūnas pataiko iš baudos aikštelės bei priverčia varžovus prašyti minutės pertraukėlės.
23:36, 19 min.: Mika Vukona realizuoja baudų metimus.
25:36, 19 min.: Mika Vukona įveikia Martyno Pociaus gynybą ir pelno taškus. Jonas Kazlauskas prašo minutės pertraukėlės.
26:36, 20 min.: Isaacas Fotu Darjušo Lavrinovičiaus pražangą verčia vienu tašku.

Naujosios Zelandijos: Corey Websteris 9, Isaacas Fotu 6, Mika Vukona 5, Tai Websteris 4, Benny Anthony 2.

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 10 (9 atk. kam.), Donatas Motiejūnas 6 (6 atk. kam.), Martynas Pocius 6, Renaldas Seibutis 4, Darjušas Lavrinovičius 3, Šarūnas Vasiliauskas 3 (3 rez. perd.), Adas Juškevičius 2, Paulius Jankūnas 2.

Lietuvos rinktinė pirmus du kėlinius darė tai, ką turi daryti prieš komandą, turinčią vos tris dvimetrinius krepšininkus – maitino kamuoliais savo aukštaūgius. Valančiūnas ir Motiejūnas kartu sudėjus surinko 16 taškų ir 15 atkovotų kamuolių, tačiau pakrikęs puolimas antro kėlinio pabaigoje leido zelandams atsilikimą sumažinti iki 10 taškų. Mūsiškiai per pirmą rungtynių pusę greitose atakose nepelnė nė taško.

26:38, 21 min.: Trečiąjį kėlinį taškais iš po krepšio pradeda Jonas Valančiūnas.
28:38, 21 min.: Iš toli krepšį atakavęs Kirkas Penney išprovokuoja Simo Jasaičio pražangą. Penney pataiko dvi baudas baudas.

Jonas Mačiulis po ilgosios pertraukos grįžo ant atsarginių suolo. Jo dešinys antakis susiūtas ir užklijuotas pleistru.

30:38, 22 min.: Thomasas Abercrombie mažina Naujosios Zelandijos rinktinės atsilikimą iki vienženklio skaičiaus.
32:38, 22 min.: Thomasas Abercrombie antruoju šansu pelno taškus.
32:40, 23 min.: Renaldas Seibutis pelno taškus.
34:40, 24 min.: Kirkas Penney greitoje atakoje pelno taškus.
34:42, 24 min.: Jonas Valančiūnas atsako taškais iš po krepšio.
36:44, 25 min.: Darjušas Lavrinovičius ir Benny Anthony apsikeičia taikliais metimais.
36:46, 26 min.: Mindaugas Kuzminskas pelno du taškus su pražanga. Baudos metimas skrieja pro šalį.
38:46, 26 min.: Kirkas Penney Mindaugo Kuzminsko pražangą verčia dviem taškais.
38:48, 27 min.: Darjušas Lavrinovičius baudų metimais lietuviams sugrąžina dviženklę persvarą.
40:48, 27 min.: Isaacas Fotu pataiko iš vidutinio nuotolio.
40:51, 28 min.: Darjušas Lavrinovičius tolimu metimu didina mūsiškių persvarą iki vienuolikos taškų.
40:54, 28 min.: Renaldas Seibutis pelno du taškus pražanga.
42:54, 28 min.: Corey Websteris pelno lengvus taškus iš po krepšio.
44:54, 29 min.: Tai Websteris pataiko iš vidutinio nuotolio.
44:56, 29 min.: Kšištofas Lavrinovičus realizuoja baudų metimus.
47:58, 30 min.: Casey Frankas smeigia tolimą metimą, Martynas Pocius atsako dvitaškiu.
50:58, 30 min.: Corey Websteris pelno du taškus su Martyno Pociaus pražanga.

Naujosios Zelandijos rinktinė: Corey Websteris 14, Isaacas Fotu 8.

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 14 (9 atk. kam.), Darjušas Lavrinovičius 10, Renaldas Seibutis 9, Martynas Pocius 8.

53:58, 31 min.: Corey Websteris smeigia tolimą metimą ir mažina zelandų atsilikimą iki penkių taškų.
56:58, 33 min.: Isaacas Fotu pataiko tritaškį. Lietuvių pranašumas tampa minimalus.

Naujosios Zelandijos rinktinei sumažinus atsilikimą iki dviejų taškų, Jonas Kazlauskas į aikštę ryžosi sugrąžinti Joną Mačiulį. Jis žaidžia su prieš valandą susiūtu antakiu. 11 minučių aikštėje praleidęs Mindaugas Kuzminskas nebuvo itin naudingas.

59:58, 33 min.: Corey Websteris pataiko tolimą metimą. Zelandai spurtuoja 12:0 ir pirmą sykį šiame mače išsiveržia į priekį.
59:60, 34 min.: Jonas Valančiūnas taikliais baudų metimais persveria rezultatą lietuvių naudai.
59:61, 35 min.: Jonas Mačiulis pataiko vieną baudą iš dviejų ir atidaro savo taškų sąskaitą.
61:61, 36 min.: Corey Websteris lygina rezultatą.
61:63, 36 min.: Jonas Valančiūnas vėl išveda Lietuvos rinktinę į priekį.
61:65, 37 min.: Jonas Valančiūnas trečiuoju bandymu pataiko į varžovų krepšį.
63:65, 37 min.: Thomasas Abercrombie pataiko iš vidutinio nuotolio.
65:65, 38 min.: Mika Vukona lygina rezultatą.
65:67, 38 min.: Jonas Valančiūnas pelno 22-ąjį tašką.
65:69, 39 min.: Donatas Motiejūnas realizuoja baudų metimus.
65:72, 39 min.: Jonas Mačiulis smeigia tolimą metimą ir priverčia zelandus prašyti minutės pertraukėlės.
65:73, 39 min.: Kamuolį perėmęs Martynas Pocius išprovokuoja varžovo pražangą bei pataiko vieną baudą iš dviejų.
67:73, 40 min.: Mika Vukona realizuoja baudų metimus. Jonas Kazlauskas prašo minutės pertraukėlės.
67:73, 40 min.: Martynas Pocius prameta abu baudų metimus.
69:73, 40 min.: Corey Websteris pataiko iš vidutinio nuotolio.
69:74, 40 min.: Jonas Mačiulis pataiko vieną baudą iš dviejų.
71:74, 40 min.: Corey Websteris mažina atsilikimą iki 3 taškų.
71:76, 40 min.: Martynas Pocius realizuoja baudų metimus ir didina lietuvių persvarą.

Naujosios Zelandijos rinktinė: Corey Websteris 26 (10/21 metimų), Isaacas Fotu 11, Mika Vukona 9 (10 atk. kam.), Kirkas Penney 6 (1/7 metimų), Thomasas Abercrombie 6, Tai Websteris 6.

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 22 (13 atk. kam.), Martynas Pocius 11, Darjušas Lavrinovičius 10, Renaldas Seibutis 9 (4/13 metimų, 5 rez. perd.), Donatas Motiejūnas 8 (8 atk. kam.).