• Fotogalerija
  • Rungtynių eiga
Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas

Martynas Bendikas„BasketNews.lt“ korespondentas Saragosoje
Finalinės pasaulio jaunių čempionato dienos metu lietuviškų veidų galima išvysti ne tik Lietuvos rinktinėje. Lietuvių mače su ispanais teisėjaus JAV pilietybę turintis Gediminas Petraitis. Be to, prieš tai vykusiose rungtynėse dėl penktos vietos Kanados rinktinę į pergalę vedė lietuvis Ignas Brazdeikis.

Po trijų kėlinių Lietuvos jaunių rinktinė priekyje – 66:39.

Rungtynių eiga:

3:0, 2 min.: Lietuviai rungtynes pradeda tolimu metimu.
3:2, 2 min.: Ispanai atsako dvitaškiu iš vidutinio nuotolio.
5:2, 2 min.: Kišūnas realizuoja Veličkos perdavimą.
7:2, 3 min.: Velička pelno du taškus.
9:2, 3 min.: Sargiūnas prideda dar du taškus. Sutrikę ispanai prašo minutės pertraukėlės.
11:2, 4 min.: Sargiūno taškai.
11:4, 5 min.: Ispanai nutraukia savo tylą.
14:4, 6 min.: Lietuvių benefisas tęsiasi dvitaškiu su pražanga.

Martynas BendikasBasketNews.lt korespondentas Saragosoje
Gausiai savų sirgalių palaikomi ispanai pirmosiomis minutėmis nesusitvarko su įtampa, o Arno Veličkos vedami bei lengvus taškus iš po krepšio renkantys lietuviai bėga į priekį.

19:7, 7 min.: Velička pataiko iš toli po kilusios sumaišties. Ispanai atsako dvitaškiu.
21:7, 9 min.: Lietuviai didina savo atotrūkį.
23:8, 10 min.: Sargiūno reidas.

Lietuva: Arnas Velička 8.
Ispanija: Sergi Martinezas 4.

26:12, 12 min.: Ispanai pataiko iš toli. Sargiūnas atsako tuo pačiu.
29:14, 13 min.: Velička pataiko tritaškį.

Gedimino Petrausko auklėtiniai per pirmąjį ketvirtį surinko 8 pražangas, tačiau kol kas grubus žaidimas pasiteisina: ispanai realizavo vos 2 baudų metimus iš 8.

29:16, 14 min.: Šeimininkai sumeta baudas. Netrukus pastarieji prideda ir metimą iš po krepšio.
32:20, 15 min.: Veličkos šūvis iš toli. Ispanai atsako dvitaškiu.
34:20, 16 min.: Kišūno taškai.
34:22, 16 min.: Martinezo reidas per visą aikštę baigiasi taškais.
36:22, 19 min.: Kišūno taškai iš po krepšio.

Martynas BendikasBasketNews.lt korespondentas Saragosoje,
Lietuvos rinktinė nemažina apsukų, o Arnas Velička jau surinko 14 taškų. Vis tik įsibėgėti pradeda ir pirmojoje tarpusavio akistatoje lietuvius skandinęs Sergi Martinezas, jau pelnęs 8 taškus. Grupių etapo akistatoje šis puolėjas pelnė 16 taškų ir atkovojo 16 kamuolių .

39:27, 19 min.: Komandos keičiasi tolimais metimais.
44:29, 20 min.: Ulecko tritaškis paskutinę atakai skirto laiko sekundę.

Lietuva: Arnas Velička 14, Lukas Kišūnas 10.
Ispanija: Sergi Martinezas 10.

Antrajame kėlinyje lietuviai prapliupo tritaškiais. Jau 21 kartą iš toli atakavę Lietuvos jauniai per pirmąją mačo pusę taiklūs buvo 7 kartus. Dvitaškių lietuviai meta mažiau, tačiau tai daro gerokai taikliau: 11 iš 16.

46:29, 21 min.: Lietuviai sumeta baudas.

Pirmojoje tarpusavio akistatoje ispanai rungtynių eigą perlaužė trečiajame kėlinyje, tačiau tuomet jiems reikėjo panaikinti tik 8 taškų deficitą. Įpusėjant trečiajam kėliniui šį kartą lietuvių persvara siekia jau net 18 taškų. Panašu, jog šiandien kartoti savo klaidų bei paleisti iniciatyvos iš savo rankų Gedimino Petrausko kariauna nenori

47:31, 25 min.: Komandos keičiasi taškais.
50:32, 26 min.: Uleckas visiškai laisvas šauna iš toli.
51:34, 27 min.: Komandos keičiasi baudų metimais.
53:34, 27 min.: Kozys sumeta baudas.
56:36, 28 min.: Poška pataiko iš toli, ispanai atsako dvitaškiu.
58:36, 28 min.: Dar du Poškos taškai.
59:38, 29 min.: Į Veličkos vieną baudą, šeimininkai atsako dvitaškiu.
61:38, 29 min.: Kozys sumeta baudas.
66:39, 30 min.: Sargiūnas smeigia tritaškį. Kišūnas prideda dvitaškį.

Lietuva: Arnas Velička 16 (6 rez. perd.)
Ispanija: Sergi Martinezas 12 (13 atk. kam.)

66:42, 31 min.: Ispanai bando keltis: pataiko tritaškį.

Martynas Bendikas, BasketNews.lt korespondentas Saragosoje
Lietuvos septyniolikmečius nuo bronzos medalių skiria 10 minučių. Trečiojo kėlinio viduryje agresyviau gynyboje spausti varžovus pradėję ispanai greitai pavargo ir jau yra triuškinami. Šeimininkai toliau nesugeba susitvarkyti su bene didžiausia savo problema: kovą dėl atšokusių kamuolių jie pralaimi 28:43

69:48, 32 min.: Ispanai mažina lietuvių pranašumą.
71:50, 34 min.: Vasiliauskas deda iš viršaus, tačiau ispanai reaguoja dvitaškiu.
73:52, 35 min.: Sargiūno reidas baigiasi sėkmingai. Ispanai taip pat pelno dvitaškį.

Paskutinįjį kėlinį Ispanijos jauniai pradeda atkarpa 11:5, tačiau atsigavusius jų gerbėjus į vietas greitai sodina Ignas Sargiūnas.

75:53, 36 min.: Uleckas techniškai pergudrauja varžovą ir pelno taškus.
79:61, 37 min.: Ispanai pelno keturis iš eilės taškus. Lietuviai atsako dvitaškiu, tačiau ispanai pataiko tolimą metimą.
81:61, 39 min.: Vasiliausko taškai.