Rungtynės
1 2 3 4
Žalgiris 24 27 17 15
Neptūnas 13 12 10 19
2017-05-13 17:00 / „Žalgirio“ arena (15 400 vietų), Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas

Leo  Westermann
19 MIN
Mindaugas  Girdžiūnas
26 MIN

Rungtynių eiga

4:0, 1 min.: Rungtynes dėjimu pradeda Lima. Ulanovas ataką baigia kabliu.
4:5, 2 min.: Loftono reidas link krepšio pasibaigia dvitaškiu. Loftonas prideda ir tritaškį.
5:5, 3 min.: Lima įmeta vieną baudą iš dviejų.
5:6, 4 min.: Grantas pataiko vieną baudą ir persveria rezultatą.
9:6, 5 min.: Lima pelno dvitaškį su pražanga, tačiau bauda skrieja pro šalį. Ulanovo dvitaškis greitoje atakoje.
11:8, 6 min.: Septintasis Loftono taškas. Jankūnas sumeta abu baudų metimus.
14:8, 7 min.: Ulanovas pataiko tik vieną baudą iš dviejų, tačiau pasitaiso dar kartą stodamas prie baudų metimų linijos.
14:10, 8 min.: Girdžiūnas pirmuosius taškus pelno baudų metimais.
19:10, 9 min.: Pirmieji Kavaliausko taškai. Po Pangoso tritaškio Adomaitis prašo pertraukėlės.
24:13, 10 min.: Po minutės pertraukėlės Šikšnius smeigia tritaškį, bet tuo pačiu iškart atsako ir Pangosas. Kėlinį taikliomis baudomis baigia Motumas.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 7, Kevinas Pangosas 6 (2/2 trit.), Augusto Lima 5 (3 atk. kam.).
„Neptūnas“: Chrisas Loftonas 7 (2/2 dvit., 1/1 trit.), Arvydas Šikšnius 3.

27:13, 11 min.: Kavaliauskas įmeta dvitaškį su pražanga.
29:13, 12 min.: Po penktojo „Žalgirio“ taško per vieną minutę Adomaitis prašo pertraukėlės.

Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
Pirmajame pusfinalyje intrigos kol kas mažai. „Žalgiris“ dominuoja baudos aikštelėje, 14 iš 29 taškų pelnydami baudos aikštelėje. Tai – daugiau nei iki šiol pelnė „Neptūno“ komanda.

29:17, 13 min.: Šarakausko ir Šikšniaus dvitaškiai, po kurių Jasikevičius prašo pertraukėlės.
31:17, 14 min.: Milaknio ir Limos dvitaškiai iš po krepšio.
36:17, 15 min.: Apsistumdę Lima ir Šikšnius baudžiami techninėmis pražangomis. Motumas pelno dvitaškį su pražanga.

Kartą pakibirkščiavę Arvydas Šikšnius ir Augusto Lima išvengė teisėjų nuobaudų, bet kai susikibo antrąjį kartą, abu buvo nubausti techninėmis pražangomis. Šikšnius prasižengė prieš Motumą, kai šis pelnė du taškus, o po to ant parketo kilo konfliktas, kurį raminti puolė visi tuo metu aikštėje buvę žaidėjai. Techninėmis pražangomis nubausti Šikšnius ir Lima buvo pasodinti ant suolo, o brazilą „Žalgirio“ arena palydėjo griausmingais plojimais.

38:19, 16 min.: Po sudėtingo Lekavičiaus dvitaškio „Žalgirio“ persvara perkopia 20 taškų ribą. Loftono dvitaškis.
41:19, 16 min.: Adomaitis baudžiamas technine pražanga, Westermannas įmeta baudą, Jankūnas prideda dvitaškį.
43:21, 17 min.: Grantas realizuoja baudų metimus, Westermannas atsako dvitaškiu.
45:21, 18 min.: Lekavičius neklysta nuo baudų metimų linijos.
48:23, 19 min.: Šarakauskas pataiko baudas, o Milaknis smeigia tritaškį.
51:25, 20 min.: Kėlinio pabaigoje dvitaškį su pražanga pelno Lekavičius, o Mažeika pataiko abi baudas.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas, Augusto Lima (4 atk. kam.), Lukas Lekavičius ir Brockas Motumas po 7.
„Neptūnas“: Chrisas Loftonas 9 (3/3 dvit., 1/2 trit.), Arvydas Šikšnius 5.

54:25, 21 min.: Trečiąjį kėlinį tritaškiu pradeda Jankūnas.
54:29, 22 min.: Butkevičius pataiko du dvitaškiu.
57:29, 24 min.: Ulanovo tolimas šūvis.
59:29, 25 min.: Lekavičiaus metimas iš vidutinio nuotolio.
59:30, 27 min.: Šikšnius įmeta vieną baudą iš dviejų.
60:32, 28 min.: Lekavičius įmeta tik vieną baudą, bet „Žalgiris“ sugriebia kamuolį puolime. Šarakauskas sumeta baudų metimus.
62:32, 29 min.: Motumas pelno dvitaškį po Limos perdavimo.
68:35, 30 min.: Kavaliauskas realizuoja baudų metimus, Šikšnius atsako tritaškiu. Lekavičiaus dvitaškis su pražanga. Bauda netaikli, bet „Žalgiriui“ atkovojus kamuolį dvitaškį įmeta Motumas.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 12 (4/4 dvit.), Brockas Motumas 11, Edgaras Ulanovas 10.
„Neptūnas“: Chrisas Loftonas ir Arvydas Šikšnius po 9, Vytautas Šarakauskas 6.

68:38, 31 min.: Mažeikos tolimas šūvis.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 8 minutes, aikštėje pasirodė Aidas Einikis. „Žalgirio“ gretose jau kurį laiką buvo Paulius Valinskas ir Isaiah Hartensteinas. Intrigos rungtynėse nebėra, todėl šansą pasireikšti gauna jaunimas.

71:41, 32 min.: Motumas smeigia tritaškį, tuo pačiu atsako Šikšnius.
71:44, 33 min.: Mažeikos dvitaškis su pražanga.
76:46, 33 min.: Lekavičiaus penki taškai ir Beliausko dvitaškis.
76:48, 34 min.: Ewingo metimas iš dviejų taškų zonos.
81:48, 36 min.: Pasižymi jaunieji „Žalgirio“ krepšininkai Hartensteinas ir Valinskas.
81:54, 38 min.: Einikio tritaškis. Jasikevičius baudžiamas technine pražanga, Beliauskas įmeta baudą.
83:54, 40 min.: „Žalgiris“ laimi 29 taškų persvara.