Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas
Fotogalerija
Rungtynių eiga

Vilius Stalgaitis, „BasketNews.lt“ žurnalistas Rygoje

Rygos arenoje šiandien ramu. Rungtynes tarp Lietuvos ir Rumunijos be žiniasklaidos atstovų stebi tik grupė lietuvių artimųjų ir keli kviestiniai svečiai. Kiek aukščiau nuo pirmųjų vietų įsitaisė ir Latvijos rinktinės treneris Ainaras Bagatskis. Tai – tyla prieš audrą, kadangi rytojaus susitikime tarp latvių ir lietuvių prognozuojamas anšlagas.

2:0, 1 min.: Valančiūnas realizuoja abi baudas.
6:0, 2 min.: Milaknis prasiveržia ir pelno du taškus, Kuzminskas greitą ataką užbaigia dėjimu.
6:2, 3 min.: Moldoveanu atidaro svečių taškų sąskaitą.
8:2, 3 min.: Valančiūnas kala kamuolį iš viršaus.

10:2, 3 min.: Dar vienas Kuzminsko dėjimas.
12:2, 4 min.: Valančiūnas pataiko dvitaškį.

Tomas Vanagas, „BasketNews.lt“ žurnalistas Rygoje

Sužaidus puspenktos minutės Lietuvos rinktinėje šią vasarą pirmą kartą aikštėje pasirodo 40-asis numeris Marius Grigonis, kuris pakeitė Artūrą Milaknį. Iki šiol Grigonis negalėjo rungtyniauti dėl kelio traumos.

14:5, 5 min.: Kuti smeigia tritaškį, Ulanovas atsako dvitaškiu.
18:5, 6 min.: Kuzminskas didina lietuvių persvarą iki dviženklio skaičiaus.
18:6, 7 min.: Torokas pataiko vieną baudą.
20:6, 7 min.: Kalnietis prasiveržia ir pelno taškus.
20:7, 7 min.: Motiejūnui skiriama techninė pražanga, Moldoveanu pataiko baudą.
23:7, 8 min.: Kalnietis pelno tris taškus.
23:9, 9 min.: Mandache pataiko abi baudas.
23:12, 10 min.: Moldoveanu kėlinį užbaigia taikliu tolimu metimu.

Lietuvos rinktinė: Mantas Kalnietis 7, Jonas Valančiūnas 6, Mindaugas Kuzminskas 6.
Rumunijos rinktinė: Vladas Moldoveanu 6.

26:14, 12 min.: Lekavičius smeigia tritaškį.
30:14, 13 min.: Keturi Valančiūno taškai iš eilės.
32:16, 14 min.: Valančiūnas realizuoja abi baudas.
34:16, 15 min.: Lekavičius pelno du taškus.
36:16, 17 min.: Motiejūnas didina lietuvių persvarą iki 20-ies taškų.
36:21, 17 min.: Pličiučas ir Calota-Popa pelno penkis taškus iš eilės.
38:21, 18 min.: Ulanovas atsako dvitaškiu.
38:23, 18 min.: Calota-Popata pataiko dvitaškį.
41:23, 19 min.: Milaknis smeigia tritaškį.
41:25, 19 min.: Calota-Popa pelno du taškus, Adomaitis prašo minutės pertraukėlės.
46:25, 20 min.: Kuzminskas smeigia tritaškį.
48:25, 20 min.: Kalnietis dviem taškais užbaigia pirmąją rungtynių pusę.

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 12 (5 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 11 (5 atk. kam.), Mantas Kalnietis 9 (4 rez. perd., 4 kld.).
Rumunijos rinktinė: Radu Paličiučas 7, Octavianas Calota-Popa 6, Vladas Moldoveanu 6.

Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ žurnalistas Rygoje

Antras rungtynes iš eilės Donatas Motiejūnas žaidžia tik sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, o greta jo lengvojo puolėjo pozicijoje rungtyniauja Mindaugas Kuzminskas. Panašu, kad šioje pozicijoje Kuzia jaučiasi kur kas geriau – jis solidus yra ir po krepšiu, ir atakuodamas iš toliau. Pasirengimo pradžioje Kuzminskas daugiau žaidė ketvirtu numeriu, o Motiejūnas tuomet pasistumdavo į penktąją.

Lietuvos rinktinė po dviejų kėlinių dominuoja visose statistikos kategorijose: 24-12 pagal atkovotus kamuolius, 15-8 pagal rezultatyvius perdavimus, 61 proc. prieš 27 proc. pagal taiklumą iš žaidimo.

48:27, 21 min.: Moldoveanu pataiko iš vidutinio nuotolio.
51:27, 22 min.: Gecevičius smeigia tritaškį.
54:30, 23 min.: Mandahce'as ir Gecevičius keičiasi taikliais tolimais metimais.
56:32, 24 min.: Calota-Popa pelno du taškus, Valančiūnas kala kamuolį iš viršaus.
58:32, 25 min.: Valančiūnas pataiko abi baudas ir sėdasi ant suolo. Jį keičia Evaldas Kairys.
60:32, 25 min.: Kuzminskas įspūdingai kala kamuolį į krepšį per varžovą.
62:32, 27 min.: Dar vienas Kuzminsko dėjimas.

62:34, 28 min.: Calota-Popa atsikovoja kamuolį puolime ir pelno du taškus.
64:37, 29 min.: Lekavičius realizuoja abi baudas, Paličiučas atsako taikliu tritaškiu.
69:41, 30 min.: Milaknis kėlinį užbaigia tritaškiu.

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 16 (7 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 15 (7 atk. kam., 2 rez. perd.), Artūras Milaknis 10, Mantas Kalnietis 9 (2 atk. kam., 5 rez. perd.), Lukas Lekavičius 7 (3 atk. kam.), Martynas Gecevičius 6, Edgaras Ulanovas 4 (3 atk. kam., 6 rez. perd.), Donatas Motiejūnas 2.
Rumunijos rinktinė: Octavianas Calota-Popa 12, Radu Paličiučas 10, Vladas Moldoveanu 8.

71:43, 31 min.: Ulanovas varžovams atsako dvitaškiu.
71:45, 32 min.: Paličiučas pataiko abi baudas.
76:48, 33 min.: Bendžius smeigia tritaškį.
76:51, 33 min.: Paličiučas atsako tuo pačiu, Adomaitis prašo minutės pertraukėlės.
80:51, 35 min.: Keturi Bendžiaus taškai iš eilės.
83:51, 35 min.: Lekavičius smegia tritaškį.
87:52, 37 min.: Kairys dėjimu taiso komandos draugo metimą.

Adas Juškevičius tik mačo pabaigoje gauna progą pasireikšti. Į aikštę jis žengė, kai iki dvikovos pabaigos buvo likusios 2:41. Šiandien registruota 13 krepšininkų, todėl prieš jį aikštėje buvo pasirodę 12 komandos draugų.

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 16 (7 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 15 (7 atk. kam.), Lukas Lekavičius 14, Eimantas Bendžius 11, Artūras Milaknis 10.
Rumunijos rinktinė: Radu Paličiučius 15, Vladas Moldoveanu 15 (5/14 metimai), Octavianas Calota-Popa 15, Andrei Mandache'as 8.