2:09 0 0-0 0-0 0-0 0 2 0 1 0 1
92 21-42 14-25 8-12 35 23 7 8 1 92
Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas

Vilius Stalgaitis, „BasketNews.lt“ žurnalistas Stambule
Slovėnijos rinktinės aistruoliai šiandien nusiteikę gerokai patriukšmauti. Jei ketvirtfinalio rungtynėse su latviais jie buvo tylesni, tai pusfinalio mače jie bus girdimi gerokai aiškiau. Prieš mačą slovėnai už krepšio užėmė dvi tribūnas ir išskleidė milžinišką savo šalies vėliavą. Tuo metu Ispaniją šiame susitikime turėtų palaikyti vos iki 50 sirgalių

Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ žurnalistas Stambule
Luka Dončičius du kartus paskubėjo atakuodamas krepšį iš toli, tačiau apskritai jis toliau demonstruoja, kad dideli momentai jo negąsdina. Du kartus reidais į baudos aikštelę pritraukęs pusę varžovų gynybos jis atmetė perdavimus komandoms draugams ir abu kartus tai baigėsi taikliais tritaškiais. Jo sąskaitoje per pirmas 7 minutes – 2 taškai, 2 atkovoti kamuoliai ir 3 rezultatyvūs perdavimai.

Slovėnijos rinktinės toliašaudė artilerija pirmajame kėlinyje veikia tiesiog fantastiškai. Vien šiame ketvirtyje Igorio Kokoškovo auklėtiniai pataikė 6 tolimus metimus iš 8, o ko vertas Gorano Dragičiaus tritaškis su pražanga ketvirčio pabaigoje. Palyginimui, Ispanija per pirmas 10 minučių nepataikė nė vieno tritaškio iš 7.

Keturi skirtingi Slovėnijos rinktinės krepšininkai pirmajame kėlinyje pataikė po tritaškį, o penktasis, Goranas Dragičius, įmetė du kartus, įskaitant tritaškį su pražanga paskutinėmis ketvirčio sekundėmis. Ispanai pirmavo tik pačioje mačo pradžioje, kai pirmuosius taškus pelnė Marcas Gasolis. Slovėnai į tai atsakė 6 taškais paeiliui ir po to pirmavo visą likusį ketvirtį. Po pirmojo kėlinio Igorio Kokoškovo auklėtiniai prieš čempionus turėjo 6 taškų persvarą – 25:19.

Ispanija: Ricky Rubio 6, Marcas Gasolis 5, Pau Gasolis 4.
Slovėnija: Goranas Dragičius 6, Anthony Randolphas, Aleksejus Nikoličius, Klemenas Prepeličius, Jaka Blažičius ir Gašperas Vidmaras po 3.

Ispanai dominuoja po Slovėnijos rinktinės krepšiu ir iš baudos aikštelės 16-ąją mačo minutę buvo pelnę 20 iš 35 taškų. Puolime jie atsikovojo 8 kamuolius – tai yra daugiau, nei Slovėnija sugriebė gynyboje (7), taigi ispanai kartojo daugiau nei pusę savo netaiklių metimų.

Antrajame kėlinyje iš toli pramušė Dončičius, pataikęs du tritaškius, tolimą metimą pridėjo ir Saša Zagoracas, taip tapdamas septintuoju tritaškiu pasižymėjusiu Slovėnijos rinktinės krepšininku. Po Gašpero Vidmaro dėjimo slovėnai pirmavo 47:38, tačiau septyni iš eilės brolių Gasolių taškai prieš ilgąją pertrauką sumažino ispanų deficitą iki 45:49.

Ispanija: Pau Gasolis 12 (3 atk. kam.), Marcas Gasolis (5 atk. kam.) ir Sergio Rodriguezas po 7.
Slovėnija: Klemenas Prepeličius 10, Luka Dončičius (5 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Goranas Dragičius po 8.

Ispanija trečią kėlinį pradeda pramesdama pirmus 5 metimus, kartą suklysdama ir nepelnydama taškų pusketvirtos minutės. Slovėnai per šį laiką pelno 6 taškus ir pirmą kartą įgyja dviženklę persvarą – 55:45. Sergio Scariolo nieko nelaukdamas prašo minutės pertraukėlės.

Ar gali būti trigubas dublis? Sužaidus 27 minutes, Luka Dončičius savo sąskaitoje turi 9 taškus, 8 atkovotus kamuolius ir 8 rezultatyvius perdavimus.

Kovoje dėl vietos finale draugų nėra. Ispanas Willy Hernangomezas itin grubiai sustabdė link krepšio besiveržusį gerą savo draugą Luka Dončičių, o po šio epizodo abu krepšininkai šaltai nužvelgė vienas kitą. Dar vakar susitikę restorane jie kartu sėdėjo prie vieno stalo…

Ispanai – nokdaune. Be vargo taškus renkantys ir gynyboje solidžiai stovintys slovėnai trečiajame kėlinyje sutaršė Europos čempionus ir vienu metu pirmavo 73:55.

Ispanija: Pau Gasolis 14 (4 rez. perd.), Marcas Gasolis 10 (7 atk. kam.).
Slovėnija: Anthony Randolphas 13, Luka Dončičius 11 (8 rez. perd., 8 atk. kam.), Klemenas Prepeličius 10, Goranas Dragičius 8 (5 rez. perd., 5 atk. kam.).

Panašu, kad Europa turės naujus čempionus. Ispanija aikštelėje atrodo absoliučiai subyrėjusi – desperatiški sprendimai puolime, sulūžusi gynyba, beprasmiškos diskusijos su teisėjais… Viskas krypsta link to, kad Slovėnija pirmą kartą šalies istorijoje iškovos Eurobasket medalius.