Rungtynės
1 2 3 4
Žalgiris 19 25 26 20
Barcelona 15 19 16 24
2018-03-01 20:00 / „Žalgirio“ arena (15 400 vietų), Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas

Edgaras  Ulanovas
29 MIN
Thomas  Heurtel
9 AS
6 TO
23 MIN

Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
„Žalgiris“ į rungtynes pardavė beveik visus bilietus – prekyboje jų liko vos apie 400. Visgi visą dieną Kaune drėbęs sniegas taip sukaustė eismą, kad didelė dalis žiūrovų tikrai vėluos į mačą. Eismo spūstys Kaune susiformavo sulig darbo dienos pabaiga ir paralyžiavo judėjimą didžiojoje miesto dalyje.

„Žalgirio“ arenos palubėse per visas Eurolygos rungtynes kaba dvi vėliavos – Lietuvos ir varžovų komandos šalies. Visgi kai į Kauną atvyksta „Barcelona“, Ispanijos vėliava nekabinama – šis klubas yra Katalonijos pasididžiavimas ir „Žalgiris“ taip parodo jam pagarbą.

Tomas Vanagas, „BasketNews.lt“ žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
Rungtynėse netrūks įžymių žmonių, o du iš jų kartu atvyko prieš pat mačą. LKL prezidentas Remigijus Milašius ir buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ savininkas Gedvydas Vainauskas į „Žalgirio“ areną atvažiavo vienu automobiliu.

2:0, 1 min.: Toupane'as pelno du taškus su pražanga. Baudos metimas skrieja pro šalį.
2:2, 2 min.: Hanga atidaro svečių taškų sąskaitą.
4:2, 2 min.: Toupane'as prasiveržimą užbaigia dviem taškais.
4:4, 3 min.: Moermanas pataiko sunkų metimą nuo lentos.
4:6, 4 min.: Oriola taikliais baudų metimais pirmąkart išveda „Barcą“ į priekį.
7:6, 4 min.: Pangosas smeigia pirmąjį žalgiriečių tritaškį.
9:9, 6 min.: Hanga pataiko iš toli, Pangosas atsako dvitaškiu.
13:9, 7 min.: White'as ir Kavaliauskas pelno keturis taškus paeiliui, „Barca“ prašo minutės pertraukėlės.

Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
„Žalgiris“ antras rungtynes iš eilės bėga į greitą puolimą. Paprastai rinkdavęsi ramesnį pozicinį puolimą, kauniečiai tiek Stambule su „Anadolu Efes“, tiek šiandien skuodžia į greitas atakas. Naujas ginklas sezonui persiritant į antrą pusę?

15:9, 9 min.: Kavaliauskas pataiko iš vidutinio nuotolio ir pratęsia kauniečių spurtą iki 8:0.
15:12, 9 min.: Koponenas pelno du taškus su pražanga.
16:12, 9 min.: Micičius pataiko vieną baudą.
19:15, 10 min.: Koponenas ir Milaknis kėlinio pabaigoje apsikeičia taikliais tritaškiais.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 5, Axelis Toupane'as ir Antanas Kavaliauskas – po 4, Aaronas White'as 2, Vasilije Micičius 1.
„Barcelona“: Adamas Hanga 5, Petteri Koponenas 3.

Edgaras Ulanovas iki pirmojo keitimo aikštėje praleido daugiausiai laiko tarp visų „Žalgirio“ startinio penketo krepšininkų (8 min. ir 46 sek.), nors jis per jam skirtas minutes nepelnė nė taško. Puolėjas pasižymėjo naudingu žaidimu – atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, bėgo į greitąjį puolimą ir perėmė bent vieną kamuolį, tačiau pastarasis rodiklis statistikos protokole kol kas neužfiksuotas. Antras daugiausiai laiko be keitimo iš startinės sudėties išbuvo Pangosas (6 min. ir 30 sek.).

19:17, 11 min.: Claveras realizuoja abi baudas.
21:19, 11 min.: Tomičius ir Jankūnas keičiasi taškais.
24:19, 12 min.: Micičius smeigia tritaškį.
27:19, 13 min.: Milaknis pataiko iš toli.
27:21, 13 min.: Heurtelis pelno du taškus.
27:23, 14 min.: Navarro realizuoja abi baudas.
29:25, 14 min.: Oriola ir Ulanovas keičiasi taškais.
32:27, 15 min.: Pangosas ir Koponenas pelno po du taškus.
34:27, 15 min.: Daviesas kala kamuolį iš viršaus, „Barca“ prašo minutės pertraukėlės.

Vasilije Micičius susidūrė galvomis su Adrienu Moermanu ir abu krepšininkai paliko aikštę galvas užsidengę tvarsčiais. Micičius kraujavo – panašu, kad prasikirto galvą. Tai jau antra tokia jo trauma per trumpą laiką. Prieš dvi savaites, per KMT varžybas, serbui antakį prakirto Martynas Echodas.

„Barcelona“ iš visų pozicijų atakuoja taikliau, tačiau sužaidus 15 minučių priekyje „Žalgiris“ – 34:27. Ispanai pataikė 70 proc. tritaškių (7/10), 67 proc. tritaškių (2/3) ir 78 proc. baudų (7/9). Tuo metu kauniečiai įmetė 53 proc. dvitaškių (9/17), 45,5 proc. tritaškių (5/11) ir 20 proc. baudų (1/5). „Žalgiris“ iš žaidimo metė 28 metimus, o varžovai – tik 13. Tai lemia „Žalgirio“ 6 atkovoti kamuoliai puolime („Barca“ – 0) ir tik 3 klaidos („Barca“ – 8).

36:27, 16 min.: Pangosas prasiveržia ir pelno taškus iš po krepšio.
40:29, 17 min.: Pangosas ir Daviesas didina žalgiriečių persvarą iki dviženklio skaičiaus.
40:31, 17 min.: Oriola realizuoja abi baudas.
42:31, 18 min.: Kavaliauskas pasinaudoja antruoju šansu.
44:31, 19 min.: Valinskas pataiko dvi baudas iš trijų.
44:34, 20 min.: Ribasas smeigia tritaškį.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 12, Artūras Milaknis (2/3 trit.) ir Antanas Kavaliauskas – po 6, Vasilije Micičius, Brandonas Daviesas ir Axelis Toupane'as – po 4.
„Barcelona“: Petteri Koponenas 8, Pierre'as Oriola 6, Adamas Hanga 5.

Naujienos iš „Žalgirio“ rūbinės – Vasilije Micičiui susiūtas antakis ir antroje mačo dalyje jis turėtų išbėgti į aikštę.

Puikų antrąjį kėlinį sužaidęs Kevinas Pangosas yra vienintelis rungtynių žaidėjas, per pirmuosius du kėlinius pasiekęs dviženklę taškų ribą (12 taškų). Įžaidėjas antrajame ketvirtyje pelnė 7 taškus, pataikydamas visus savo metimus (1/1 dvit., 1/1 trit., 2/2 baudos). Palygininimui, nė vienas iš žalgiriečių neturi tiek taškų, kiek kanadietis surinko vien per antrąjį kėlinį.

Šį sezoną vidutiniškai po 11,7 karto per rungtynes suklystanti „Barcelona“ šįkart savo vidurkį viršijo jau per pirmąją mačo dalį – ji jau 12 kartų prarado kamuolį. Iki sezono antirekordo (19) pakartojimo katalonams trūksta 7 klaidų. „Žalgiris“ šį sezoną yra dažniausiai klystanti komanda (vid. 13,1), o šiandien per 20 minučių prarado 7 kamuolius.

47:34, 21 min.: Toupane'as smeigia tritaškį.
47:36, 21 min.: Jacksonas pelno pirmuosius savo taškus.
49:36, 22 min.: Ulanovas pataiko abi baudas.
51:36, 22 min.: Toupane'as greitą ataką užbaigia dviem taškais iš po krepšio, „Žalgirio“ persvara – rekordinė.
51:38, 23 min.: Tomičius kala kamuolį iš viršaus.
51:41, 23 min.: Tomičius pelno du taškus su pražanga.
53:44, 23 min.: Pangosas pelno 14-ąjį tašką, Oriola atsako tritaškiu. Šaras prašo minutės pertraukėlės.

„Žalgiris“ kartoja metimus tol, kol pelno taškus. Kauniečiai puolime atkovojo daugiau kamuolių (11) nei „Barcelona“ apskritai (10). „Žalgiris“ iš viso sugriebė 20 kamuolių,

56:44, 24 min.: Milaknis pelno du taškus su pražanga.
61:44, 26 min.: White'as pelno penkis taškus iš eilės, „Žalgiris“ įgyja 17 taškų persvarą.
63:44, 27 min.: Daviesas dėjimu iš viršaus pratęsia „Žalgirio“ spurtą iki 10:0.
63:48, 27 min.: Navarro pelno keturis taškus.
67:48, 29 min.: White'as ir Ulanovas surenka keturis taškus, „Barca“ prašo minutės pertraukėlės.
67:50, 29 min.: Du Navarro taškai.
70:50, 30 min.: Ribasas baudžiamas technine pražanga. Ulanovas pataiko baudą, Pangosas pelno du taškus.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 14, Artūras Milaknis, Aaronas White'as ir Axelis Toupane'as 9.
„Barcelona“: Pierre'as Oriola 9, Petteri Koponenas 8, Ante Tomičius 7.

„Žalgiris“ pirmauja 20 taškų persvara, o įspūdingiausia, kad tai daro be Pauliaus Jankūno indėlio puolime. Kapitonas per beveik 10 minučių tik du kartus metė į krepšį ir tepelnė 2 taškus. Užtai pasižymėjo dar 9 krepšininkai ir Kauno klubas artėja prie trečios iš eilės pergalės dviženkle persvara.

70:53, 31 min.: Claveras pelno tris taškus.
73:53, 31 min.: Daviesas kala kamuolį iš viršaus su varžovo pražanga.
73:55, 32 min.: Oriola pataiko dvitaškį.
75:59, 34 min.: Koponenas ir Oriola Barselonos komandai pelno keturis taškus, Pangosas surenka du „Žalgiriui“.
78:61, 35 min.: White'o ir Jacksono taškai.
81:61, 36 min.: Toupane'as smeigia tritaškį.
81:65, 36 min.: Šaras prašo minutės pertraukėlės po keturių Tomičiaus taškų iš eilės.
86:65, 37 min.: Toupane'as pelno 18-ąjį tašką.
86:67, 38 min.: Vezenkovas pelno pirmuosius savo taškus.
87:69, 39 min.: Oriola greitą ataką užbaigia dėjimu iš viršaus.
90:69, 39 min.: Toupane'as pataiko ketvirtą tritaškį iš tiek pat galimų ir pagerina asmeninį rezultatyvumo rekordą – jo sąskaitoje 21 taškas.

„Žalgiris“: Axelis Toupane'as 21 (4/4 trit.), Kevinas Pangosas 18, Aaronas White'as 11, Artūras Milaknis ir Brandonas Daviesas – po 9.
„Barcelona“: Pierre'as Oriola 19, Ante Tomičius 11, Petteri Koponenas 10.