Rungtynės
1 2 3 4
Žalgiris 14 15 16 13
Efes 16 24 23 16
2019-01-08 20:30 / „Žalgirio“ arena (15 400 vietų), Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas

3 AS
22 MIN

Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
„Žalgirio“ arenoje prieš pat rungtynes – kurtinantis švilpimas. Taip buvo pasitiktas Eurolygos himnas, tradiciškai skambantis prieš rungtynes, kai aikštėje išsirikiuoja abiejų komandų starto penketai. Sirgaliai taip parodė savo nuomonę apie Eurolygos „Žalgiriui“ ir Šarūnui Jasikevičiui skirtą baudą.

2:2, 1 min.: Ginčo kamuolį laimi „Anadolu Efes“. Pirmuosius taškus pelno Dunstonas, dvitaškiu atsako Daviesas.
4:2, 2 min.: Rezultatyvus Ulanovo prasiveržimas.
4:4, 3 min.: Ketvirtasis Dunstono taškas – dėjimu iš viršaus.
4:6, 4 min.: Šįsyk Dunstonas pelno dvitaškį su pražanga, tačiau baudos metimas skrieja pro šalį.

Domas Kamandulis, „BasketNews.lt“ žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
Rungtynių pradžioje „Žalgiriui“ sunkiai sekasi stabdyti „Anadolu Efes“ komandai pirmuosius 6 taškus surinkusį Bryantą Dunstoną. Puolėjas pataikė 3 iš 3 metimų iš žaidimo. Tiesa, bonuso situacijoje metimą su pražangą realizavęs aukštaūgis prametė baudos metimą. Centras Eurolygoje vidutiniškai renka po 8,4 taško ir atkovoja po 4,4 kamuolio.

6:8, 5 min.: White'as kala iš viršaus Wolterso pakabintą kamuolį. Micičius įmeta du taškus su pražanga, bet prameta baudos metimą.
8:8, 6 min.: Lengvi White'o taškai iš po krepšio.
10:11, 8 min.: Micičius pasižymi iš toli. Prieš tai „Anadolu Efes“ buvo prametusi visus penkis tritaškius. Grigonis atsako dviem taškais.
12:13, 9 min.: Šeštasis White'o taškas. Beaubois pataiko tolimą dvitaškį.
14:16, 10 min.: Beaubois penktasis taškas iš eilės. Waltonas pataiko du baudos metimus iš trijų.

„Žalgiris“: Aaronas White’as 6 (3/4 dvit.).
„Anadolu Efes“: Bryantas Dunstonas 6, Vasilije Micičius ir Rodrigue’as Beaubois po 5.

Šarūnas Jasikevičius pirmojo ketvirčio pabaigoje taip žongliravo savo žaidėjais, kad aikštėje pasirodė visi dvikovai registruoti krepšininkai, nors Lukas Uleckas ir Rokas Jokubaitis žaidė vos po 10 sekundžių.

17:16, 11 min.: Birutis įmeta vieną baudos metimą. Birutis greitoje atakoje netaiklų Grigonio metimą taiso dėjimu ir persveria rezultatą.

17:19, 12 min.: Balbay smeigia tritaškį.
17:21, 13 min.: Pirmieji Simono taškai.
17:26, 14 min.: Moermano tolimas šūvis. Larkino du taškai.
20:31, 15 min.: Moermanas surenka 5 taškus, Woltersas atsako tritaškiu. „Anadolu Efes“ spurtuoja 12:0.
22:33, 16 min.: Komandos apsikeičia dvitaškiais.
22:36, 18 min.: Moermano dvitaškis su pražanga.
29:40, 20 min.: Grigonis pasižymi iš toli ir „Žalgirio“ deficitą mažina iki vienženklio. Kėlinį dvitaškiu baigia Dunstonas.

„Žalgiris“: Nate’as Woltersas 7, Aaronas White’as 6 (3/4 dvit.), Marius Grigonis 5.
„Anadolu Efes“: Adrienas Moermanas 13 (3/4 dvit., 2/4 trit., 4 atk. kam.), Bryantas Dunstonas 8, Vasilije Micičius ir Rodrigue’as Beaubois po 5.

Antroje vietoje pagal tolimų metimų taiklumą Eurolygoje esantis Stambulo klubas per pirmąją rungtynių dalį spėjo išmesti 13 tritaškių, realizuodamas 5 iš jų. Palyginimui „Žalgiris“ stipriausioje Senojo žemyno lygoje vidutiniškai išmeta po 15,1 tolimo metimo. Šiandien Kauno ekipa iš distancijos laimę bandė 7 kartus, 2 iš jų pataikė.

„Žalgiris“ didžiąją antrojo kėlinio dalį atrodė išvargęs ir žingsniu lėtesnis už varžovus. Deficitas vienu metu buvo pasiekęs 16 taškų ir tik 7 paeiliui taškai ketvirčio pabaigoje padėjo skirtumą kiek sumažinti. Puolime „Žalgiris“ tradiciškai klimpo su Derricku Waltonu – jis žaidė kiek daugiau nei 5 minutes ir per tą laiką kauniečiai praleido 8 taškais daugiau nei pelnė.

31:43, 21 min.: Laisvas likęs Moermanas smeigia tritaškį. Davieso du taškai.
33:43, 22 min.: Ketvirtasis iš eilės Davieso taškas.
33:48, 23 min.: Simonas pataiko abi baudas ir smeigia tritaškį.
35:48, 24 min.: Du Ulanovo taškai.
38:48, 25 min.: Ulanovas pataiko vieną baudos metimą. Grigonio reidas po krepšiu.
38:51, 26 min.: Moermanas pataiko trečiąjį tritaškį.
38:54, 27 min.: Beaubois taip pat smeigia tritaškį.
40:56, 28 min.: Waltono dvitaškis greitoje atakoje. Beaubois taškai iš po krepšio.
40:58, 29 min.: 21-asis Moermano taškas.

Adrieno Moermano sąskaitoje jau – 21 taškas, o tai yra daugiau nei pusė visų „Žalgirio“ pelnytų taškų. Šiandien jis jau pataikė 4 tolimus metimus, taip pakartodamas asmeninį rekordą Eurolygoje.

45:63, 30 min.: Waltonas pelno dvitaškį su pražanga, Moermanas atsako dviem taškais. Davieso dvitaškis. Kėlinį likus 0,6 sek. dvitaškiu su pražanga baigia Dunstonas.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 8 (4 atk. kam.), Nate’as Woltersas, Marius Grigonis ir Derrickas Waltonas po 7, Aaronas White’as 6 (5 atk. kam.).
„Anadolu Efes“: Adrienas Moermanas 23 (5/8 dvit., 4/8 trit., 5 atk. kam.), Bryantas Dunstonas 11 (5/6 dvit.), Rodrigue’as Beaubois 10, Krunoslavas Simonas 9.

45:65, 31 min.: Ketvirtasis Larkino taškas.
45:68, 33 min.: Po Balbay tritaškio „Žalgirio“ deficitas didėja iki 23 taškų.
47:68, 34 min.: Grigonis pataikė abi baudas.

Nerezultatyviausios šio sezono „Žalgirio“ rungtynės buvo Las Palme, kur pelnyti 66 taškai. Panašu, kad šiandien nebus pasiektas ir šis rodiklis.

49:72, 35 min.: Į varžovų keturis taškus dvitaškiu atsako Milaknis.
51:72, 36 min.: Biručio dvitaškis iš po krepšio.

Šarūnas Jasikevičius į aikštę suleido krepšininkus, kuriais tarsi meta baltą rankšluostį – Jokubaitį, Ulecką, Milaknį, Walkupą ir Birutį. „Žalgirio“ laukia rungtynės po poros dienų Stambule, todėl ten reikės svarbesnių žaidėjų energijos.

53:76, 37 min.: Ulecko dvitaškis.

Šiandienos rungtynių herojus „Anadolu Efes“ gretose – Adrienas Moermanas – per 32 minutes pelnė 23 taškus ir taip pakartojo asmeninį karjeros Eurolygoje rezultatyvumo rekordą.

58:79, 40 min.: „Žalgiris“ pralaimi 21 taško skirtumu.