Rungtynės
1 2 3 4
Lietuva 22 15 34 20
Serbija 20 25 24 26
2019-08-12 20:00 / „Žalgirio“ arena (15 400 vietų), Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas
Žiūrovai: 7285

Rungtynių eiga

Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
„Žalgirio“ arenoje šiandien – gausybė žinomų Lietuvos žmonių – Prezidentai Gitanas Nausėda ir Valdas Adamkus, UFC kovotoja Rose Namajunas, broliai Lavrinovičiai, Artūras Karnišovas, Martynas Pocius, Kazys Maksvytis, Kęstutis Kemzūra, Mantas Šernius su moterų rinktine ir kiti.

Lietuvos rinktinės starto penketas: Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis ir Mantas Kalnietis.

Serbijos rinktinės starto penketas: Bobanas Marjanovičius, Vasilije Micičius, Draganas Milosavljevičius, Stefanas Birčevičius ir Bogdanas Bogdanovičius.

0:2, 1 min.: Bogdanovičius pelno pirmuosius mačo taškus.
2:2, 1 min.: Valančiūnas realizuoja abi baudas.
4:2, 2 min.: Kalnietis pataiko sudėtingą metimą.
7:4, 3 min.: Marjanovičius pelno du taškus, Valančiūnas atsako tritaškiu.

Jonas Valančiūnas mačo pradžioje netikėtai liko laisvas prie tritaškio linijos ir švystelėjo taiklų tritaškį, taip sukeldamas didžiules ovacijas arenoje. Tačiau jau netrukus jis atsidūrė viename aikštės krašte kartu su Renaldu Seibučiu, taip iliustruojant, kad susikalbėjimas aikštėje dar tikrai nėra pats geriausias.

7:6, 4 min.: Lengvi Marjanovičiaus taškai iš po krepšio.
9:6, 4 min.: Taiklus Valančiūno dvitaškis.
11:6, 5 min.: Sabonis realizuoja metimą iš vidutinio nuotolio, serbai prašo minutės pertraukėlės.
11:9, 5 min.: Milosavljevičius pataiko iš toli.
13:9, 6 min.: Sabonis pelno du taškus su pražanga. Baudos metimas skrieja pro šalį.
15:11, 6 min.: Seibutis ir Raduljica keičiasi taškais.
17:13, 7 min.: Milosavljevičius ir Valančiūnas pelno taškus.
20:13, 7 min.: Kalnietis smeigia tritaškį.
20:16, 7 min.: Bogdanovičius atsako tuo pačiu, Adomaitis prašo minutės pertraukėlės.
20:18, 8 min.: Raduljicos taškai.
20:20, 9 min.: Simonovičius realizuoja baudas.
22:20, 10 min.: Sabonis krauna iš viršaus po verpstės.
22:20, 10 min.: Dukart iš eilės teisėjus dėl jų sprendimo užsipuolęs Simonovičius baudžiamas technine pražanga.

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 9, Domantas Sabonis 6, Mantas Kalnietis 5, Renaldas Seibutis 2.
Serbijos rinktinė: Bogdanas Bogdanovičius ir Dragas Milosavljevičius – po 5, Bobanas Marjanovičius ir Miroslavas Raduljica – po 4, Marko Simonovičius 2.

Lukas Malinauskas, „BasketNews.lt” žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
Dainius Adomaitis per pirmąjį kėlinį su 30 sekundžių sužaidusiu Edgaru Ulanovu iš viso išmėgino devynis krepšininkus. Domantas Sabonis žaidė visą pirmąjį kėlinį, pelnė 6 taškus (3/4 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 0/1 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir sykį suklydo. Rinktinei per ketvirtį taškus rinko startinio penketo žaidėjai.

24:20, 11 min.: Grigonis atidaro antrąjį kėlinį.
24:23, 11 min.: Jovičius smeigia tritaškį.
26:26, 13 min.: Kuzminskas realizuoja baudas, Bjelica taikliu tolimu metimu lygina rezultatą.
28:26, 14 min.: Grigonis suklaidina varžovą ir pataiko metimą iš vidutinio nuotolio.
28:28, 15 min.: Simonovičius po lietuvių klaidos pelno taškus greitoje atakoje, Adomaitis prašo minutės pertraukėlės.

Abiejų komandų koncentracija atrodo nusimušusi, lyginant su pirmąja tarpusavio dvikova prieš dvi dienas. Serbai klysta elementariai perduodami kamuolį, o lietuviai kelis kartus akivaizdžiai nežinojo, kur turėtų bėgti puolime.

30:28, 16 min.: Valančiūnas pataiko abi baudas.
30:30, 16 min.: Guduričius varžovo pražangą verčia taškais.
32:32, 17 min.: Jokičius ir Grigonis keičiasi taškais.

Edvinas Jablonskis, „BasketNews.lt“ žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
Nepaisant to, jog Jonas Valančiūnas (11 tšk.) ir Domantas Sabonis (6) yra rezultatyviausi Lietuvos rinktinės krepšininkai, šio tandemo Dainius Adomaitis nebenaudoja nuo 7-osios pirmojo kėlinio minutės. Tiek Sabonis, tiek JV aikštelėje atrodo efektyviau būdami atskirai.

32:34, 17 min.: Jokičius pelno du taškus.
32:37, 18 min.: Bogdanovičius greitoje atakoje pelno tris taškus.
32:40, 18 min.: Dar vienas Bogdanovičiaus tritaškis.
35:40, 19 min.: Sabonis pelno du taškus su pražanga.
35:42, 19 min.: Jokičius prideda dar du taiklius baudų metimus.
37:42, 20 min.: Jankūnas realizuoja baudas.
37:45, 20 min.: Micičius aidint sirenai pataiko tritaškį.

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 11, Domantas Sabonis 9, Marius Grigonis 6, Mantas Kalnietis 5, Renaldas Seibutis (3 rez. perd., 2 atk. kam.), Paulius Jankūnas ir Mindaugas Kuzminskas – po 2.
Serbijos rinktinė: Bogdanas Bogdanovičius 11 (3/6 trit.), Nikola Jokičius 6 (4/4 baudos), Draganas Milosavljevičius 5.

Antrojo kėlinio pabaigoje serbų žvaigždė Nikola Jokičius pademonstravo savo išradingumą. Lietuviams taikant spaudimą, „Nuggets“ lyderis įvedinėjo kamuolį ir siekdamas išvengti 5 sekundžių pažeidimo, tiesiog išmetė kamuolį per metrą nuo galinės linijos, o jį sugriebęs Bircevičius atliko perdavimą Micičiui, kuris atseikėjo tritaškį su sirena.

Domas Kamandulis, „BasketNews.lt“ žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
Panašu, kad Dainius Adomaitis šiandien nėra linkęs rizikuoti. Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas, abu rungtynes pradėję starto penkete, vėliau žaidė pakaitomis, tačiau beveik du kėlinius nė vienam iš likusių priekinės linijos žaidėjų – Martinui Gebenui ir Pauliui Jankūnui – pasirodyti aikštelėje neleido.

Pastarasis nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilo 17-ąją rungtynių minutę, o Gebenas – vis dar Adomaičio rezerve. Šiandienos susitikime kol kas nerungtyniavo dar du lietuviai – Rokas Giedraitis ir Arnas Butkevičius.

Kol kas – slogus Lietuvos rinktinės vaizdas. Jeigu pirmajame kėlinyje to dar nerodė skaičiai, tai antrajame ir statistika atspindėjo mūsiškių problemas puolime: 7 klaidos ir vos 3 taiklūs metimai iš 11. Serbai pabėgo, kai greitose atakose Bogdanas Bogdanovičius susmeigė du tritaškius.

Adomaitis antrąją mačo pusę pradeda beveik startiniu penketu – Joną Mačiulį pakeitė Rokas Giedraitis, kuris startuoja su Jonu Valančiūnu, Renaldu Seibučiu, Domantu Saboniu ir Mantu Kalniečiu.

37:47, 21 min.: Raduljica didina serbų pranašumą iki dviženklio.
39:47, 22 min.: Valančiūnas atkovoja kamuolį puolime ir krauna jį iš viršaus.
43:47, 23 min.: Sabonis ir Seibutis mažina lietuvių atsilikimą.
43:49, 24 min.: Bogdanovičius pelno du taškus su pražanga. Baudos metimas skrieja pro šalį.
46:49, 24 min.: Valančiūnas pelno du taškus su pražanga.
46:51, 24 min.: Bogdanovičius įmeta iš po krepšio.
49:54, 25 min.: Bogdanovičius ir Mačiulis keičiasi taikliais tolimais metimais

Jonas Mačiulis smeigia tritaškį, pratęsia lietuvių spurtą 11:4 ir ant kojų kelią visą „Žalgirio“ areną. Kaip bebūtų, tai buvo vos antrasis lietuvių tolimas metimas, kuomet tuo pačiu atsakęs Bogdanas Bogdanovičius pataiko aštuntąjį svečių ir ketvirtąjį savo tritaškį.

51:54, 25 min.: Valančiūnas pataiko baudas.

Jono Valančiūno užkurta rinktinė smagiai pradėjo trečiąjį kėlinį. JV pelnė 8 iš 14 komandos taškų ir skirtumas tarp komandų buvo nukirptas iki vieno metimo. Kėlinio viduryje Valančiūnas pasodintas ant suolo ir tai pirmas kartas šios dienos rungtynėse, kai sėdi ir JV, ir Sabonis. Centru žaidžia Jankūnas, o ketvirtu numeriu – Jonas Mačiulis.

53:56, 26 min.: Jokičius ir Kalnietis keičiasi taškais.
53:58, 26 min.: Guduričius pelno taškus.
55:58, 27 min.: Jankūnas pataiko abi baudas.
56:60, 27 min.: Grigonio ir Jovičiaus taškai.
58:60, 28 min.: Jankūnas mažina atsilikimą iki minimalaus.
58:62, 28 min.: Jokičius pataiko baudas.

Paulius Jankūnas krinta po kontakto su Nikola Jokičiumi ir dėl šio epizodo, atrodo, susiginčija Arvydas Sabonis ir Artūras Karnišovas. Vienas šalia kito pirmoje eilėje sėdintys vyrai emocingai ir tuo pačiu besijuokdami apie kažką ekspresyviai kalbėjosi.

61:62, 28 min.: Jankūnas smeigia tritaškį.
61:63, 29 min.: Jovičius realizuoja vieną baudą iš dviejų.
64:63, 29 min.: Kalnietis pelno du taškus su pražanga ir išveda lietuvius į priekį.
67:65, 29 min.: Raduljica pataiko dvitaškį, Kalnietis – tritaškį.
67:67, 30 min.: Raduljica lygina rezultatą.
69:67, 30 min.: Jankūnas įmeta abi baudas.
69:69, 30 min.: Simonovičius pelno du taškus.
71:69, 30 min.: Grigonis pataiko abi baudas.

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 18 (6 atk. kam., 3 rez. perd.), Mantas Kalnietis 13, Paulius Jankūnas ir Domantas Sabonis (5/12 metimai) – po 11, Marius Grigonis 9.
Serbijos rinktinė: Bogdanas Bogdanovičius 18 (4/7 trit.), Nikola Jokičius (5 rez. perd.) ir Miroslavas Raduljica – po 10.

Lietuvos rinktinė sužaidė rezultatyviausią kėlinį šią vasarą (34 taškai). Per trečiąjį ketvirtį mūsiškiai realizavo 10 metimų iš 15 ir suklydo vos kartą. Krito net tokie metimai, kaip Manto Kalniečio tritaškis, kai kamuolys, pašokinėjęs ant lanko, galiausiai skrodė tinklelį. Geriausias rungtynes šią vasarą žaidžia ir Paulius Jankūnas, per ketvirtį surinkęs 9 taškus ir savo sąskaitoje jų turintis jau 11.

74:69, 31 min.: Grigonis kėlinį pradeda taikliu tritaškiu.
76:72, 32 min.: Jankūnas realizuoja metimą iš vidutinio nuotolio, Bjelica atsako tritaškiu.
79:72, 34 min.: Kuzminskas pataiko iš toli.
79:75, 35 min.: Bjelica pelno tris taškus, Adomaitis prašo minutės pertraukėlės.
80:75, 35 min.: Bjelica pataiko baudą.
80:77, 35 min.: Jokičius realizuoja abu baudų metimus.
80:79, 36 min.: Jokičiaus taškai iš po krepšio.
80:82, 36 min.: Bogdanovičius įmeta penktąjį savo tritaškį.
82:82, 36 min.: Mačiulis lygina rezultatą.
84:84, 37 min.: Bogdanovičius ir Mačiulis keičiasi taškais.
84:86, 38 min.: Bjelica įmeta abi baudas.
87:88, 38 min.: Grigonis pataiko tolimą metimą, o Milosavljevičius įmeta dvitaškį.
89:91, 39 min.: Kalnietis pataiko du baudų metimus, o Simonovičius atsako tolimu metimu.
89:93, 40 min.: Bogdanovičiaus baudų metimai.
91:95, 40 min.: Grigonio ir Bogdanovičiaus dvitaškiai.

Šio vakaro mačą praleis Žygimantas Janavičius ir Eimantas Bendžius. Belgrade nežaidę Renaldas Seibutis ir Jonas Mačiulis žengs į aikštę.

Serbai neregistravo vidurio puolėjo Nikola Milutinovo.

„Žalgirio“ arenoje – Prezidentai Gitanas Nausėda ir Valdas Adamkus:

Pėdos traumą penktadienio susitikime patyręs Milošas Teodosičius paliko serbų rinktinės stovyklą. Komandoje liko 13 kandidatų.

Pirmajame susitikime Lietuva 70:78 nusileido Ispanijai, o antrajame 80:60 sutriuškino Suomiją.