1 2 3 4
Žalgiris 26 19 18 18
Olympiakos 20 24 16 19
2021-01-22 20:00 / „Žalgirio“ arena (15 400 vietų), Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas

Marius  Grigonis
30 MIN
Kostas  Sloukas
6 TO
30 MIN

Laikas Komanda Veiksmas Rezultatas

0:0, 1 min.: Ginčo kamuolį laimi žalgiriečiai.
2:0, 2 min.: Milaknio taškai iš po krepšio.
2:3, 3 min.: Slouko tritaškis.
5:3, 4 min.: Grigonis taip pat pataiko iš toli.
7:3, 4 min.: Lauvergne'o dvitaškis.
10:3, 5 min.: Tritaškį įsodina ir Walkupas.
10:6, 5 min.: Harrisono taškai su pražanga.
13:6, 5 min.: Trečiąjį žalgiriečių tritaškį pataiko Jankūnas.

Jonas Miklovas, „BasketNews.lt” žurnalistas „Žalgirio” arenoje
Po taiklių tritaškių „Žalgirio” arenoje nuo šiol skamba įrašytas sirgalių ošimas – tai nutilo po taiklių Grigonio, Walkupo ir Jankūno tolimų metimų. Tai – naujovė Lietuvoje ir Europoje, tačiau įprasta NBA praktika, kur įrašyti sirgalių garsai skamba visas rungtynes.

13:9, 6 min.: Sloukas atsako tuo pačiu.
13:12, 7 min.: Itin sudėtingą tritaškį pataiko ir Harrisonas.
15:12, 7 min.: Lauvergne'o taškai.
17:12, 8 min.: Tikslios Jankūno baudos.
19:14, 8 min.: Martinas ir Lekavičius keičiasi tiksliais metimais.
22:17, 9 min.: Jenkinsas bei Jokubaitis apsikeičia tritaškiais.
24:17, 10 min.: Sėkmingas Jokubaičio reidas.
26:20, 10 min.: Sloukas realizuoja tris baudas, Lekavičius kėlinį užbaigia floateriu.

„Žalgiris” pirmojo kėlinio pabaigoje turėjo vieną pražangą atsargoje ir visi atsarginiai šaukė, kad reikia prasižengti. Lekavičius prasižengė prieš Slouką, šis dar sugebėjo imituoti metimą, teisėjai įžvelgė nesportinius veiksmus. Visgi po peržiūros nesportinė pražanga buvo panaikinta, o Sloukui palikti trys baudų metimai. Lekavičius tuomet savo kaltę išpirko sukurdamas ataką per 5 sekundes, kai perskuodė per visą aikštę ir pelnė taškus su sirena.

„Žalgiris“: Rokas Jokubaitis ir Paulius Jankūnas po 5, Lukas Lekavičius ir Joffrey Lauvergne‘as po 4.
„Olympiakos“: Kostas Sloukas 9, Aaronas Harrisonas 6, Charlesas Jenkinsas 3.

26:22, 11 min.: Vezenkovo taškai.
29:22, 11 min.: Jokubaitis atsako tritaškiu.
29:25, 12 min.: Trečiąjį savo tritaškį pataiko Sloukas.
31:25, 12 min.: Tikslus Rubito metimas iš vidutinio nuotolio.
33:25, 13 min.: Rubito taškai iš po krepšio.
33:29, 13 min.: Taiklios McKissico baudos ir greita Vezenkovo ataka.
36:31, 14 min.: Hayeso taiklus tolimas šūvis ir dar du Vezenkovo taškai.

Kostas Sloukas be keitimo žaidė beveik 14 minučių ir savo rankose laikė visą „Olympiakos” puolimą, pats pelnęs 12 ir asistavęs devyniems komandos draugų taškams. Tai – 21 iš 31 „Olympiakos” taško.

36:35, 15 min.: Dar du lengvi Vezenkovo taškai.
36:38, 17 min.: Jean-Charleso taškai su pražanga.
38:38, 18 min.: Rubitas nutraukia žalgiriečių taškų badą.
38:41, 18 min.: Spanoulio tritaškis su pražanga, bet baudos metimas skrieja pro šalį.

Įspėjimas „Žalgirio” priekinei linijai – Lauvergne’as ir Rubitas nesibaigus dviem kėliniams turi po 3 pražangas. Martinas Gebenas dėl to šiandien gali tikėtis daugiau žaidimo laiko.

40:43, 18 min.: Hayesas ir Printezis apsikeičia taikliais metimais.
43:43, 19 min.: Milaknis smeigia tritaškį.
45:43, 20 min.: Gebenas taiso netikslų metimą.
45:44, 20 min.: McKissicas pataiko vieną baudą.

Vos du metimus atlikęs Marius Grigonis (1/2 tritaškiai) yra naudingiausias „Žalgirio” žaidėjas pirmoje mačo pusėje – 14 naudingumo balų. Jis atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius ir išprovokavo 5 pražangas. „Žalgiris” pirmoje mačo dalyje fenomenaliai atakavo (11/14 dvit., 7/13 trit.), tačiau pirmauja viso labo vienu tašku dėl silpnos gynybos antrajame kėlinyje. Pirėjo klubas rezultatu per ilgąją pertrauką turėtų būti patenkintas labiau nei „Žalgiris”.

„Žalgiris“: Rokas Jokubaitis 8, Augustine‘as Rubitas 6, Nigelas Hayesas, Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis po 5.
„Olympiakos“: Kostas Sloukas 12 (3/4 trit.), Saša Vezenkovas 8, Aaronas Harrisonas 6.

45:46, 21 min.: Printezio taškai.
48:46, 21 min.: Lauvergne'o dėjimas su pražanga.
48:48, 22 min.: Dar du Printezio taškai.
50:50, 22 min.: Elliso taškai iš po krepšio, Hayesas lygina rezultatą.
52:50, 23 min.: Lauvergne'as taiso netikslų metimą.
52:52, 23 min.: Printezio taškai su Walkupo pražanga, bet bauda skrieja pro šalį.
54:52, 25 min.: Lauvergne'o puskablis.
57:52, 26 min.: Milaknio tritaškis.
57:54, 26 min.: Harrisonas realizuoja baudas.
59:54, 27 min.: Lauvergne'as vėl pataiso netikslų metimą.
61:54, 28 min.: Dar du prancūzo taškai.

Joffrey Lauvergne’as trečiajame kėlinyje tempė „Žalgirį” ant savo pečių, pelnydamas 11 iš komandos 16 taškų ir pataikydamas 5 metimus iš 6. Jo sąskaitoje jau – 15 taškų.

61:58, 28 min.: Sloukas smeigia tritaškį su pražanga.

„Žalgiris” antrą kartą šiandien praleidžia taiklų tritaškį su pražanga, dar sykį buvo skirti trys baudų metimai po pražangos prieš Slouką. Ne itin dažnas atvejis, kad per vienas rungtynes tokių įvykių būtų tiek daug.

63:58, 28 min.: Rubitas realizuoja baudas.
63:60, 29 min.: Printezio taškai.

Marius Grigonis (3 taškai, 1/4 tritaškiai) žaidžia kol kas nerezultatyviausias savo rungtynes šį sezoną. Iki šiol jo sezono mažiausia pelnytų taškų suma buvo 5 (su „Barcelona”)

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne‘as 15 (7/8 dvit.), Rokas Jokubaitis, Artūras Milaknis ir Augustine‘as Rubitas po 8.
„Olympiakos“: Kostas Sloukas 16 (4/7 trit.), Georgios Printezis 10, Aaronas Harrisonas ir Saša Vezenkovas po 8.

65:60, 31 min.: Jankūnas pataiko abi baudas.
67:60, 32 min.: Rubito dvitaškis atšokus nuo varžovo.
67:62, 32 min.: Martinas atsako savaisiais taškais.
67:65, 33 min.: Printezis smeigia tritaškį.
67:67, 33 min.: McKissico reidas krepšio link ir Schilleris prašo minutės pertraukėlės.
70:67, 34 min.: Grigonis pataiko iš toli.
70:70, 35 min.: Vezenkovas lygina rezultatą.
70:73, 36 min.: Savąjį tritaškį smeigia Spanoulis.

Susikrovę didžiausią persvarą rungtynėse (67:60) žalgiriečiai netrukus ir pralaimėjo didžiausią atkarpą (3:13). Kai kuriose situacijose gynyboje kauniečiai atrodo žingsniu lėtesniu, kai kuriose – turintys mažiau sėkmės.

72:73, 36 min.: Tikslios Lauvergne'o baudos.
72:76, 37 min.: Dar vieną tritaškį skraidina Printezis.
72:79, 37 min.: Dar viena tolima Spanoulio bomba ir svečiai įgija didžiausią pranašumą rungtynėse.

2021-ieji ar 2011-ieji? Vassilis Spanoulis ir Georgios Printezis atsuka laikrodį atgal ir smeigia tris tritaškius iš eilės (du Spanouliss, vieną Printezis) ir „Olympiakos” įgyja didžiausią persvarą rungtynėse – 79:72.

77:79, 39 min.: Milaknio tritaškis grąžina žalgiriečius į rungtynes.
81:79, 40 min.: Lauvergne'as krauna iš viršaus, Walkupas perima kamuolį ir išveda kauniečius į priekį.